Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (12/10)

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (12/10)

H ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ

Σκηνοθεσία: Τέρι Τζορτζ

Ηθοποιοί: Όσκαρ Άιζακ, Κρίστιαν Μπέιλ, Σαρλότ Λε Μπον, Ζαν Ρενό

Διάρκεια: 133 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ο Mάικλ, ένας εξαίρετος σπουδαστής ιατρικής συναντά την πανέμορφη δασκάλα χορού Άνα στα τέλη του 1914. Η αρμένικη κληρονομιά τους θα τους φέρει κοντά, αλλά σύντομα εκείνος θα συγκρουστεί με την τωρινή αγάπη της Άνας, έναν Αμερικανό φωτοδημοσιογράφο, που είναι αποφασισμένος να εκθέσει όλη την αλήθεια για τη γενοκτονία των Αρμενίων. Όσο η Οθωμανική Αυτοκρατορία καταρρέει, τόσο πιο έντονα οι τρεις τους θα χρειαστεί να τιθασεύσουν τα πάθη τους, προκειμένου να σωθούν.

(Αίθουσα 8: 18.10)

ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΣΤΗ ΣΙΚΑΛΗ

Σκηνοθεσία: Ντάνι Στρονγκ

Ηθοποιοί: Νίκολας Χουλτ, Ζόι Ντόιτς, Κέβιν Σπέισι, Σάρα Πόλσον

Διάρκεια: 106 λεπτά

Είδος ταινίας: Βιογραφική-Δραματική

(Αίθουσα 1: 17:50)

ΤΟ ΑΥΤΟ

Σκηνοθεσία: Αντρέ Μουσιέτι

Ηθοποιοί: Μπιλ Σκάρσγκαρντ, Τζέιντεν Λίμπερερ, Τζέρεμι Ρεϊ Τέιλορ, Σοφία Λίλις, Φιν Γούλφχαρντ, Γουάιατ Όλεφ, Τσόουζεν Τζέικομπς, Τζακ Ντίλαν Γκρέιζερ, Νίκολας Χάμιλτον

Διάρκεια: 135 λεπτά

Είδος ταινίας: Τρόμου

(Aίθουσα 3: 19:10, 22:00 - Aίθουσα 4: 20:10, 23:00)

ANNABELLE: CREATION

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Φ. Σάντμπεργκ

Ηθοποιοί: Άντονι ΛαΠάλια, Μιράντα Ότο, Στέφανι Σίγκμαν, Τάλιθα Μπέιτμαν, Λούλου Γουίλσον, Φιλίπα Αν Κούλτχαρντ, Γκρέις Φούλτον, Λου Λου Σάφραν, Σαμάρα Λι, Ταϊλερ Μπακ

Διάρκεια: 109 λεπτά

Είδος ταινίας: Tρόμου

(Αίθουσα 8: 23:20)

EΓΩ, Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 (GR)

Σκηνοθεσία: Πιέρ Κοφέν, Κάιλ Μπάλντα, Έρικ Γκιγιόν

Ακούγονται οι: Γιάννης Ζουγανέλης, Λευτέρης Ελευθερίου

Κατηγορία: Animation

(Αίθουσα 7: 18:30)

                                   

MY LITTLE PONY: Η ΤΑΙΝΙΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Τζέισον Τίσεν

Ηθοποιοί (φωνές): Βούλα Κώστα, Τάνια Παλαιολόγου, Μαρία Ζερβού, Νίκη Γεωργακάκου, Ρία Απέργη, Κατερίνα Γκίργκις, Σοφία Καψαμπέλη, Αίγλη Κοντονίκου, Χρήστος Συριώτης

Διάρκεια: 99 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 4: 18:00)

BLADE RUNNER 2049

Σκηνοθεσία: Ντένις Βιλενέβ

Ηθοποιοί: Ράιαν Γκόσλινγκ, Χάρισον Φορντ, Ρόμπιν Ράιτ, Ντέιβ Μπατίστα, Τζάρεντ Λέτο, Άννα Ντε Άρμας

Διάρκεια: 135 λεπτά

Είδος ταινίας: Επιστημονικής φαντασίας

(Αίθουσα 2: 19:20, 22:40)

ΟΜΑΔΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ

Σκηνοθεσία: Στίβεν Κουάλε

Ηθοποιοί: Τζ.Κ. Σίμονς, Σάλιβαν Στέιπλτον, Τσάρλι Μπιούλι, Τζόσουα Χένρι, Σίλβια Χοκς

Διάρκεια: 105 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια

(Αίθουσα 8: 21:00)

Ο ΧΙΟΝΑΝΘΡΩΠΟΣ

Σκηνοθεσία: Τόμας Άλφρεντσον

Ηθοποιοί: Μάικλ Φασμπέντερ, Τζέι Κ. Σίμονς, Ρεμπέκα Φέργκιουσον

Διάρκεια: 121 λεπτά

Είδος ταινίας: Τρόμου

(Αίθουσα 5: 19.00, 21.30 - Αίθουσα 6: 20.00, 22.30)

 

ΕΚΔΙΚΗΤΗΣ

Σκηνοθεσία: Μάρτιν Κάμπελ

Ηθοποιοί: Τζάκι Τσαν, Πιρς Μπρόσναν

Διάρκεια: 114 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια

(Αίθουσα 7: 20.30, 23.10)

Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΦΥΛΩΝ

Σκηνοθεσία: Τζόναθαν Ντέιτον, Βάλερι Φάρις

Ηθοποιοί: Έμμα Στόουν, Στιβ Καρέλ, Άντρια Ράιζμπορο, Σάρα Σίλβερμαν, Μπιλ Πούλμαν, Άλαν Κάμινγκ, Ελίζαμπεθ Σου, Όστον Στάουελ, Νάταλι Μοράλες

Διάρκεια: 121 λεπτά

Είδος ταινίας: Κωμωδία-Βιογραφία

(Αίθουσα 1: 20.20, 22.50)

ΠΑΝΘΕΟΝ

ΩΡΕΣ: 19:00, 21:30

Η ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΣΧΕΣΗ

Σκηνοθεσία: Τέρι Τζορτζ

Πρωταγωνιστούν: Όσκαρ Άιζακ, Κρίστιαν Μπέιλ, Σαρλότ Λε Μπον, Ζαν Ρενό

Κατηγορία: Δράμα

Διάρκεια: 133'

επιστροφή στην κορυφή