Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας(6/10)

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας(6/10)

Σκηνοθεσία: Στίβεν Κουάλε

Ηθοποιοί: Τζ.Κ. Σίμονς, Σάλιβαν Στέιπλτον, Τσάρλι Μπιούλι, Τζόσουα Χένρι, Σίλβια Χοκς

Διάρκεια: 105 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Μία ομάδα επίλεκτων αμερικανών κομάντο ανακαλύπτει έναν υποβρύχιο θησαυρό σε μία λίμνη της Βοσνίας, ο οποίος φημολογείται ότι αξίζει εκατομμύρια δολάρια. Σε μία προσπάθεια να βοηθήσουν τους ντόπιους, δημιουργούν χάος στο πέρασμά τους, με αποτέλεσμα να τους εντοπίσει ο εχθρός. Θα καταφέρουν, άραγε, να ολοκληρώσουν την αποστολή τους μέσα σε δέκα μόλις ώρες; Καταιγιστική δράση σε αέρα, γη και θάλασσα, από την απόλυτη ομάδα κομάντο!

(Αίθουσα 7: 20:50, 23:10)

ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ ΣΤΗ ΣΙΚΑΛΗ

Σκηνοθεσία: Ντάνι Στρονγκ

Ηθοποιοί: Νίκολας Χουλτ, Ζόι Ντόιτς, Κέβιν Σπέισι, Σάρα Πόλσον

Διάρκεια: 106 λεπτά

Είδος ταινίας: Βιογραφική-Δραματική

(Αίθουσα 1: 19:50, 22:15)

ΤΟ ΑΥΤΟ

Σκηνοθεσία: Αντρέ Μουσιέτι

Ηθοποιοί: Μπιλ Σκάρσγκαρντ, Τζέιντεν Λίμπερερ, Τζέρεμι Ρεϊ Τέιλορ, Σοφία Λίλις, Φιν Γούλφχαρντ, Γουάιατ Όλεφ, Τσόουζεν Τζέικομπς, Τζακ Ντίλαν Γκρέιζερ, Νίκολας Χάμιλτον

Διάρκεια: 135 λεπτά

Είδος ταινίας: Τρόμου

(Aίθουσα 2: 19:10, 22:00 - Aίθουσα 5: 20:00, 23:00 - Αίθουσα 6: 21:00 - Αίθουσα 8: 22:30)

EMOJI, Η ΤΑΙΝΙΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Τόνι Λεοντής

Ηθοποιοί (φωνές): Δημήτρης Μακαλιάς, Δημήτρης Μαριζάς, Αφροδίτη Αντωνάκη, Τάνια Μπρεάζου, Πάνος Σουρούνης, Χρήστος Συριώτης, Μαίρη Ρετσίνα, Πέτρος Δαμουλής, Σοφία Τσάκα, Ανδρέας Ευαγγελάτος, Μαρία Ζερβού, Αντώνης Θυσιάδης, Γιώργος Αργύρης

Διάρκεια: 86 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 8: 18:10)

KINGSMAN: Ο ΧΡΥΣΟΣ ΚΥΚΛΟΣ

Σκηνοθεσία: Μάθιου Βον

Ηθοποιοί: Κόλιν Φερθ, Τζούλιαν Μουρ, Τάρον Έγκερτον, Μαρκ Στρονγκ, Χάλι Μπέρι

Με τους: Σερ Έλτον Τζον, Τσάνινγκ Τέιτουμ και Τζεφ Μπρίτζες

Διάρκεια: 123 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια

(Αίθουσα 3: 22:40)

ANNABELLE: CREATION

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Φ. Σάντμπεργκ

Ηθοποιοί: Άντονι ΛαΠάλια, Μιράντα Ότο, Στέφανι Σίγκμαν, Τάλιθα Μπέιτμαν, Λούλου Γουίλσον, Φιλίπα Αν Κούλτχαρντ, Γκρέις Φούλτον, Λου Λου Σάφραν, Σαμάρα Λι, Ταϊλερ Μπακ

Διάρκεια: 109 λεπτά

Είδος ταινίας: Tρόμου

(Αίθουσα 3: 20:20)

EΓΩ, Ο ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟΣ 3 (GR)

Σκηνοθεσία: Πιέρ Κοφέν, Κάιλ Μπάλντα, Έρικ Γκιγιόν

Ακούγονται οι: Γιάννης Ζουγανέλης, Λευτέρης Ελευθερίου

Κατηγορία: Animation

(Αίθουσα 3: 18:00 - Αίθουσα 6: 19:00)

                                   

AMERICAN ASSASSIN: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ

Σκηνοθεσία: Μάικλ Κουέστα

Ηθοποιοί: Ντίλαν Ο’ Μπράιαν, Μάικλ Κίτον, Σάνα Λέιθαν, Τέιλορ Κιτς

Διάρκεια: 112 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράση.

(Aίθουσα 8: 20:10)

MY LITTLE PONY: Η ΤΑΙΝΙΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Τζέισον Τίσεν

Ηθοποιοί (φωνές): Βούλα Κώστα, Τάνια Παλαιολόγου, Μαρία Ζερβού, Νίκη Γεωργακάκου, Ρία Απέργη, Κατερίνα Γκίργκις, Σοφία Καψαμπέλη, Αίγλη Κοντονίκου, Χρήστος Συριώτης

Διάρκεια: 99 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 7: 18:50)

BLADE RUNNER 2049

Σκηνοθεσία: Ντένις Βιλενέβ

Ηθοποιοί: Ράιαν Γκόσλινγκ, Χάρισον Φορντ, Ρόμπιν Ράιτ, Ντέιβ Μπατίστα, Τζάρεντ Λέτο, Άννα Ντε Άρμας

Διάρκεια: 135 λεπτά

Είδος ταινίας: Επιστημονικής φαντασίας

(Αίθουσα 4: 19:30, 22:50)

επιστροφή στην κορυφή