Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019 face book twitter you tube

Η διαιτησία λύγισε τον Απόλλωνα στο φινάλε-Ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό(61-63)

Την ήττα με 63-61 γνώρισε στην έδρα του ο Απόλλων από τον Ολυμπιακό, με τους γηπεδούχους να έχουν φρικτά παράπονα για τη διαιτησία η οποία στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τις αποφάσεις της έκρινε το αποτέλεσμα, στερώντας από τον Απόλλωνα μια σπουδαία νίκη.

Οι μελανόλευκοι βρέθηκαν με 14 πόντους πίσω στο ημίχρονο, ωστόσο μπόρεσαν και έφεραν ξανά το παιχνίδι στα μέτρα τους, με τη διαιτησία να διαμορφώνει το αποτέλεσμα.

Τα 10λεπτα: 13-19, 23-37, 37-54, 61-63.

ΑΠΟΛΛΩΝ  (Δελέγκος): Τσιακμάς, Νιφόρας, Κάδρας, Τσάμης 17, Μολφέτας 12 (1), Ζούμπος 22 (4), Μπαζίνας, Εζόμο 2, Τζακόπουλος , Κουκουλάς 8.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πετρόπουλος 13 (3), Νοεας 2, Κολοβέρος, Καμπούρης, Τσόλος 13 (3), Χρηστίδης 5, Κοκουσφεσκι 12 (1), Μελισσαράτος 15, Νίκου 3(1).