Παρασκευή 19 Ιουλίου 2019 face book twitter you tube

Οι δηλώσεις Τσιώλη και το μήνυμα του Αργυροπούλου

Τη στεναχώρια του για τη νίκη που δεν ήρθε εξέφρασε ο προπονητής της Παναχαϊκής Σάκης Τσιώλης, ο οποίος στη συνέντευξη τύπου, δήλωσε:

«Θέλαμε το παιχνίδι για δυο λόγους ο πρώτος για να κλείσουμε και μαθηματικά για τη σούπερ λιγκ 2 αλλά και να μας κρατήσει ενδιαφέρον και τη σούπερ λιγκ  αλλά τελικά ήρθε άλλο αποτέλεσμαΜπήκε αποφασιστικά, βγήκε δυναμικά, δημιούργησε καταστάσεις για γκολ, τελικά δέχτηκαμε γκολ και αυτό μας έβαλε άγχος και πίεση. Παρολαυτα τα παιδιά, προσπαθήσαν και στο τέλος φέραμε μια ισοπαλία αλλά θα μπορούσαμε στο τέλςο να το γυρίσουμε και σε 3-4 ευκαιρίες να πέτυχουμε και άλλο γκολ.  Αυτό που θέλω να πω είναι πως στο β΄ ημίχρονο δεν παίχτηκε πάνω από 21-22 λεπτά ποδόσφαιρο, αυτό συμβαίνει σπάνια  και στο τέλος, όταν  πάμε να κάνουμε τη τελευταία μας αντεπίθεση  ο διαιτητης σφυρίζει και δεν μπορώ να το καταλάβω.  Κοιτάμε τα 3 παιχνίδια που έχουν απομείνει  γαι να κάνουμε το καλύτερο».

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ: "ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΨΗΛΑ Η ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ"

Από τους παίκτες, μίλησε ο Θύμιος Αργυρόπουλος ο οποίος είπε: "Δεν θέλω να πω πολλά για το παιχνίδι. Θέλω να πως φέτος έχουμε ζήσει μια χρονιά με έντονες αναταραχές, με ζυμώσεις και με αλλαγές. Κάποια στιγμή η ομάδα ήταν ψηλά στη βαθμολογία αλλά τελευταία βρισκόμαστε πιο χαμηλά. Να ξέρουνε ολοι οτι οι παίκτες παίζουν πάντα για το καλύτερο δυνατό και αυτό που θέλω να πως σε όλους είναι να ενωθούν, κόσμος, διοίκηση και παίκτες ώστε η Παναχαϊκή να μείνει ψηλά γιατί είναι μεγάλη ομάδα.