Κυριακή 26 Μαΐου 2019 face book twitter you tube

Παναχαϊκή-Αχαϊκη: 2-3 (ΠΕΝΑΛΝΤΙ)

Το gnomip.gr βρίσκεται στο Παμπελοποννησιακό στάδιο και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τελικού του κυπέλλου στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής  ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Αχαικη.

ΦΑΣΕΙΣ
10΄ Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή με τον Στεργίδη να κάνει τη σέντρα και τον Σιαλμά μόνο του να πιάνει την κεφαλιά όμως δεν έβαλε καλά το κεφάλι του και η μπάλα πέρασε άουτ
16΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Αχαικη όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μικελάτος έπιασε την κεφαλιά-ψαράκι και έστειλε τη  μπάλα λίγο άουτ
25΄  Ευκαιρία για την Παναχαϊκή όταν μετά από κόντρα στην περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον Μπιτσάκο που έκανε το σουτ όμως η μπάλα βρήκε στα σώματα.
29΄ Νεα ευκαιρία για τους κοκκινόμαυρους με τον Μπουρλάκη να κάνει τη σέντρα και ο Μακρυδημήτρης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Στεφανόπουλος έδιωξε λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή
32΄ Καλή στιγμή για την Αχαικη όταν μετά από φαουλ του Ντάζου, ο Σωτηρόπουλος έκανε την προβολή αλά για λίγο δεν τσίμπησε μπάλα…
34΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Η Παναχαικη μένει με δέκα παίκτες μετά την 2η κίτρινη κάρτα που αντίκρισε ο Γκίνο.
38΄ Νεα ευκαιρία για την Πατρινή ομάδα όταν ο Μπουρλάκης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μακρυδημήτρης έπιασε την κεφαλιά και έδιωξε πανω στη γραμμή ο Δρακόπουλος.
44΄  Νέα καλή στιγμή για την Παναχαικη με τον Σιαλμά να βρίσκει χώρο και να κάνει το σουτ όμως ο Δρακόπουλος έδιωξε και στη συνέχεια της φάσης κέρδισε φάουλ από το Ελευθεριάδη
54΄Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή με τον Μπουρλάκη να εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
59΄ΚΟΚΚΙΝΗ: Η Αχαικη μένει με παίκτη λιγότερη μετά την κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο Ντάζος σε επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Μπουρλάκη και έτσι αποκαθιστάται η αριθμητική ισορροπία αφού και η Πατρινή ομάδα έμεινε μείνει με 10 από το 34΄.
75΄ Ευκαιρία για τη Πατρινή ομάδα η οποία μετά από ωραία συνεργασία, Μπουρλάκη, Στεργίδη, ο τελευταίος έβγαλε στον Σιαλμά ο οποίος όμως σούταρε  ψηλά άουτ
90΄ Νεα ευκαιρία για τους κοκκινόμαυρους με τον Σιαλμά να δίνει πάσα στον Ελευθεριάδη, αυτός από πλάγια θέση, κάνει το σουτ όμως ο Δρακόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

ΠΕΝΑΛΝΤΙ
Η Παναχαικη ευστοχεί στο 1ο πέναλντι και κάνει το 1-0
Ο Κωνσταντινόπουλος αστοχεί στο 1ο πέναλντι για την Αχαικη καθώς απέκρουσε ο Χαλκιάς
Η Παναχαικη ευστοχεί και στο 2ο πέναλτι με τον Μπουρλάκη
Η Αχαικη ευστοχεί στο 2ο πέναλτι με τον Λαμπρόπουλο
Ο Μπιτσάκος ασχτοεί στο 3ο πέναλτι καθώς στέλνει τη μπάλα άουτ και το 2-1 παραμένει
Ο Αποστολόπουλος ευστχόησε στο 3ο πέναλτι και η Αχαικη ισοφάρισε σε 2-2
Ο Σπανός αστόχησε στο 4ο πέναλτι για την Παναχαικη με τον Δρακόπουλο να αποκρουεί
Ο Κωστούλας ευστόχησε στο 4ο πέναλτι και η Αχαικη προηγείται με 2-3
Ο Βλάχος αστόχησε στο 50ο πέναλτι της Παναχαικης με τον Δρακόπουλο να αποκρούει γαι 2η φορά και η Αχαικη κατέλτησε το κύπελο στον 3ο ομίλο και παράλληλα το εισητηρίο για τα ημιτελικά

* Λήξη της κανονικής δειάρκειας του αγώνα και πλέον οι δυο ομάδες οδηγούνται στην παράταση.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Οφρυδόπουλος): Χαλκιάς, Βλάχος, Τσαφταρίδης, Μακρυδημήτρης, Δημητρίου, Γκίνο, Στεργίδης (78΄ Μαστραντωνάκης λ.τ.), Μπιτσάκος, Ελευθεριάδης (116΄ Αργυρόπουλος), Μπουρλάκης, Σιαλμάς (97΄Σπανός).
ΑΧΑΙΚΗ (Γαβριλόπουλος): Δρακόπουλος, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Σωτηρόπουλος (119΄Αποστολόπουλος), Ρίλντι, Κωνσταντινόπουλος, Σπυρόπουλος (67;  Πετρόπουλος), Γεωργόπουλος, Κωστούλάς, Μικελάτος (37΄Αγγελόπουλος λ.τ.) και Ι. Λαμπρόπουλος.
* Δέκα λεπτά πριν από την έναρξη, στο γήπεδο βρίσκονται περισσοτεροι από 1500 οπαδοί.
* Με την έναρξη της αναμετρησης, ο κόσμος ππυ βρίσκεται στο γήπεδο αγγίζει τις 2.000. Τις θέσεις τους στα πεταλα έχουν πάρει οι οργανωμένοι οπαδοι της Παναχαικης και οι οργανωμ,ενοι οπαδοί της Αχαικης.
Διαιτητής της συνάντησης ο Γκοβέσης από την Αρκαδία με βοηθούς τουςΤριανταφύλλου και Τσουκα του ίδιου συνδέσμου.