Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018 face book twitter you tube

iek vergi

Οι γυναίκες του Ατρόμητου «καθάρισαν» με 4-0 την ομάδα του Πανλευκαδίου για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής γυναικών σημείωσε ο Ατρόμητος Πατρών με αντίπαλο την ομάδα του Πανλευκαδίου την οποία και κέρδισε με το ευρύ 4-0.

Τα κορίτσια στο πρώτο μέρος προσπάθησαν να διασπάσουν την συμπαγή άμυνα των φιλοξενούμενων, ωστόσο η Βάσω Λαζανά από τα 11 βήματα στο 30’ της συνάντησης άνοιξε το σκορ και σημείωσε το 1-0 που και ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη τα πράγματα όπως ήταν αναμενόμενο άλλαξαν, καθώς πέτυχαν ακόμα τρία τέρματα. Ένα ακόμα της Βάσως Λαζανά, ένα της Γιάννας Λαζανά, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε η Βασιλακοπούλου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κολοβού Δ., Γαρδούνη Ι., Κωβαίου Ι., Κολοβού Μ., Ανδρουτσοπούλου Π., Βασιλακοπούλου Α., Μέρτη Χ., Παπαχρήστου Α., Μακρή Σ., Λαζανά Β., Λαζανά Ι. Επίσης αγωνίστηκαν και οι Καλτσανά Χ., Νιφόρα Λ., Κουρομιχελάκη Στ.

Η διοίκηση των «πορτοκαλί» ευχαριστεί τους φιλάθλους της γυναικείας ομάδας, οι οποίοι βρέθηκαν στο πλευρό των κοριτσιών και στήριξαν την προσπάθειά τους.

Επόμενη αναμέτρηση για τις «πορτοκαλί» είναι στις 16 Δεκεμβρίου, στο ντέρμπι της Αχαΐας με τη Νίκη Προαστίου, στο γήπεδο του Προαστίου.