Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2018 face book twitter you tube

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:Μεγάλες νίκες για Πυρσό, Ηρακλή και Πετεινούς

Στον Α΄ όμιλο ο Ηρακλής Πατρών συνέχισε την ανοδική του πορεία, αφού επικράτησε με 3-1 της Δόξας Πατρών.

O Γιαννακόπουλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Χαράλαμπου Νιάχου, με την Δόξα να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Τσακριλή. Παπαχρυσανθάκης και Ανδρεόπουλος σημείωσαν τα γκολ της νίκης των «γαλάζιων». «Τριάρα» για τον Πυρσό κόντρα στην Α.Ε. Ροϊτίκων. Μπασιλάρης και Θ. Κολοβούρης σημείωσαν τα γκολ των νικητών, ενώ το τρίτο τέρμα προήλθε από αυτογκόλ. «Πεντάρα» για την Γαλήνη του Μπάμπη Παπαγιάννη. Από δύο γκολ σημείωσαν οι Θεοδοσόπουλος και Βίλιαν και ένα γκολ ο Γιαννόπουλος. Νίκη με ανατροπή για τους Πετεινούς με 2-1 κόντρα στον Ρωμανό. Mπαρλάς και Μπιτσάκου τα γκολ για το συγκρότημα του Τάκη Βασιλόπουλου.

Στον Β’ όμιλο η Δόξα Ελαιώνα επικράτησε με 3-1 της ΑΕΚ Πατρών. Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο σκορ με το τέρμα του Μωραΐτη στο 54ο λεπτό. Η απάντηση ήρθε τρία λεπτά αργότερα με τον Παπαδιονυσίου, ενώ ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 67΄ έκανε το 2-1 για τους πρωτοπόρους. Το τελικό σκορ για τους «μαυραετούς» διαμόρφωσε στο 89΄ ο Κουνάβης. Ακόμα μία νίκη για τον Παναχαϊκό που κέρδισε με 2-0 την Προοδευτική Πατρών. Στο 21΄ ο Παπαγιαννόπουλος έκανε το 1-0 για τους Σουλιώτες, ενώ το 2-0 σημείωσε ο Πουλής στο 78΄ για την ομάδα του Σπύρου Βουκελάτου.