Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019 face book twitter you tube

iek vergi

Οι γυναίκες της ΝΕΠ νίκησαν τη Λάρισα και έκαναν το 1-0

Πολύ καλή εμφάνιση γθια τη γυναικεία ομάδα της ΝΕΠ η οποία  επικράτησε εντός έδρας με 12-9 του ΝΟ Λάρισας  στο ξεκίνημα της γ΄ φάσης του πρωταθλήματος (Ομιλος για θέσεις 5-8) και έκανε το 1-0.

Η ΝΕΠ μπήκε δυνατά στην πισίνα και προηγήθηκε με 3-0 στο α΄ 8λεπτο χάρη στα γκολ των Λυκοθανάση (2) και Ανδρουτσέλη. Στη β΄ περίοδο ο ΝΟΛ προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε με την Τουλουμτζίδου, όμως οι Μόργκαν και Λυκοθανάση ανέβασαν τη διαφορά στο +4 (5-1). Οι Πατούνα και Κους απάντησαν στην συνέχεια, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 6-4 με τις Λυκοθανάση και Κους.Στο β΄ ημίχρονο ο ΝΟΛ ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και με ένα γρήγορο σερί 3-0, χάρη σε τέρματα των Κους (2) και Κυροδήμου, έκανε το 6-7, όμως η ΝΕΠ κατάφερε να κλείσει προηγούμενη το γ΄ 8λεπτο με βραχεία κεφαλή (8-7), με τα τέρματα των Λυκοθανάση και Μπιτσάκου. Στη τελευταία περίοδο η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου έφτασε στη σημαντική νίκη έχοντας σε μεγάλη μέρα την Λυκοθανάση που σημείωσε τα μισά τέρματα (6) των δελφινιών», ενώ 3 πρόσθεσε η Μπιτσάκου.

Τα 8λεπτα: 3-0, 3-4, 2-3, 4-2.

ΝΕΠ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 1, Σινεμόγλου, Ρακιντζή, Μόργκαν 1, Ευδ. Τσιμάρα, Πετάση, Μιχαηλίδου 1, Μοίραλη, Μπιτσάκου 3, Σ. Μανέτα, Λυκοθανάση 6, Β. Μανέτα, Χρισανθοπούλου, Γεωργίου.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Σπύρος Τσιάρας): Καζάνα, Κυροδήμου 1, Τουλουμτζίδου 1, Καλογιάννη, Μ. Μπαλάτσα 1, Ν. Μπαλάτσα, Τοκίνι, Κους 4, Τσιγαρίδα 1, Πατούνα 1, Μιγδάνη.