Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2019 face book twitter you tube

Ηττα για τους άνδρες της ΝΕΠ στην Αθήνα

Λόγω αρκετών απουσιών  είτε λόγω ιωσεων, είτε λόγω τραυματισμών, η ανδρική ομάδα πόλο της ΝΕΠ δεν μπόρεσε να αντισταθεί και έχασε εκτός έδρας με 15-8 από την Τρίαινα Βούλας για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 Εθνικής.

Η Πατρινή ομάδα μπορεί να ξεκίνησε δυνατά και να προηγήθηκε με 3-2 αλλά η συνέχεια άνηκε στους γηπεδούχους οι οποίοι ανέβασαν στροφές και έχοντας υψηλό ποσοστό επιτυχίας στη επίθεση, πήρε προβάδισμα με 6-4 στο ημίχρονο.

Η Τρίαινα Βούλας ήταν ακόμα πιο δυνατά στο β΄ ημίχρονο, αύξησε την διαφορά και έφτασε στη νίκη με 15-8.

Τα 8λεπτα: 2-3, 4-1, 5-4,4-0.