Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019 face book twitter you tube

ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ-Α.Σ. ΛΕΩΝ: Σάρωσε τα μετάλλια στη Χαλκίδα

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η ομάδα του Αθλητικού Συλλόγου «Λέων» στην Χαλκίδα που συμμετείχε στο «Ανοιχτό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα».

Η ομάδα της Αχαΐας σάρωσε τα μετάλλια από την πρώτη μέρα σε ένα πανελλήνιο πρωτάθλημα που είχε πάνω από 650 αθλητές και ξεκίνησε την Παρασκευή όπου ολοκληρώθηκε την Κυριακή. Την πρώτη μέρα των αγωνισμάτων χρυσό μετάλλιο κατέκτησε στα 68 kg στην κατηγορία Ανδρών ο Φώτης Μανώλας. Το ασημένιο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία και στα 74 kg πήρε ο Χρήστος Γουλέ και το χάλκινο μετάλλιο στα 74 kg κατέκτησε ο Στέφανος Ανίνος Χοραφάς. Το Σάββατο ο Παναγιώτης Καραβίτης κατέκτησε την 2η θέση στους έφηβους και πήρε στο ασημένιο μετάλλιο, ενώ η Αγάπη Στρέκλα στην κατηγορία των Νεανίδων κατέκτησε την 5η θέση. Την τελευταία ημέρα των αγωνισμάτων ο Α.Σ. Λέων έκλεισε την πετυχημένη προσπάθειά του με ένα ακόμα μετάλλιο που πήρε η Γεωργία Σεγγούνη. Η νεαρή αθλήτρια ηττήθηκε στο τελικό στις λεπτομέρειες με 10-9 και πήρε το ασημένιο μετάλλιο.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ: «Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΠΕΤΕΥΧΘΗ»

Ο «δάσκαλος» του Αθλητικού Συλλόγου, Γιώργος Σταυρόπουλος τόνισε: «Ο σύλλογός μας πέτυχε το στόχο του μπαίνοντας στα μετάλλια. Ωστόσο, θα μπορούσαμε να πάμε ακόμα καλύτερα διότι κάποιοι τελικοί χάθηκαν στην λεπτομέρεια λόγω έλλειψης εμπειρίας των αθλητών μας. Στοχεύουμε στα επόμενα πρωταθλήματα με περισσότερους αθλητές να έρθουν περισσότερες επιτυχίες».