Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2019 face book twitter you tube

Τρία χάλκινα μετάλλια από τους Πατρινούς αθλητές του ΠΟΠ στο πανελλήνιο ποδηλασίας

Με αρκετά μετάλλια στις αποσκευές του επέστρεψε από το Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο ο Π.Ο. Πατρών, που συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας από τις 7 έως τις 9 Σεπτεμβρίου και έδειξε πως το επίπεδο είναι υψηλό.

Συγκεκριμένα οι Πατρινοί αθλητές κατέκτησαν την 3η θέση στο ομαδικό πουρσουίτ 4.000μ. με τους Αντ. Αχτύπη - Ν.  Βουκελάτο -  Μιλτ. Γιαννούτσο και Γ. Μπουτόπουλο.Στην συνέχεια  στο ατομικό πουρσουίτ 4.000μ. ο Μ. Γιαννούτσος  πήρε και πάλι το χάλκινο μετάλλιο και την 3η θέση ενώ τον χορό των μεταλλίων έκλεισε η Κ. Κάρλου στο αγώνισμα Όμνιουμ καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.Από εκεί και πέρα υπήρξαν και άλλες διακρίσεις για Πατρινούς αθλητές που ήταν οι εξής: Στο Σκρατς ο Γ. Μπουτόπουλος  κατέκτησε την 6η θέση και ο Αντ. Αχτύπης την 12η. Στα 200μ. ο Δ. Βουκελάτος κατέκτησε την 7η θέση. Στο Κεριν ο Δ. Βουκελάτος κατέκτησε την 9η θέση. Στα 1.000 μ. ο Γ. Μπουτόπουλος κατέκτησε την 7η θέση και ο Αν. Αχτύπης την 11η.  Στο Όμνιουμ Εφήβων ο Θ. Λουκόπουλος κατέκτησε την 15η θέση καιστο ομαδικό σπριντ οι τρεις αδελφοί Βουκελάτου (Παναγιώτης - Δημήτρης- Νίκος) έκαναν ένα μοναδικό ρεκόρ συμμετέχοντας και οι τρεΙς μαζί.«Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους προπονητές για την προσπάθεια που κατέβαλαν και κατόρθωσαν να καταταγεί ο Όμιλος στην τρίτη θέση στην γενική κατάταξη του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος πίστας» ήταν  μέρος της συγχαρητήριας ανακοίνωσης που εξέδωσε ο ΠΟΠ για τις διακρίσεις των αθλητών του.