Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020 face book twitter you tube

Την ήττα αλλά με παράπονα γνώρισε η Ακαδημία των Σπορ στη Νέα Ιωνία 24-22

Κατόπιν ενός πολύ καλού α' ημιχρόνου όπου οι παίκτες της Ακαδημίας έλεγχαν τον ρυθμό και το σκορ του παιχνιδιού έκλεισαν το α' ημίχρονο με διαφορά 4 γκολ. Δυστυχώς στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν και μείωσαν τη διαφορά στο γκολ και από το 45λεπτο και μετά κυλούσε γκολ-γκολ που βρήκε νικητή τη γηπεδούχο ομάδα με σκορ 24- 22.

Η διοίκηση της ομάδας του αντιπροσώπου της, του αντιπροέδρου Κώστα Διαμαντόπουλου απαγόρευσε στον προπονητή Γιάννη Παπαγιαννόπουλο να κάνει οποιαδήποτε δήλωση όσον αφορά τον αγώνα, διαμαρτυρόμενη για τη διαιτησία του διαιτητή Δημητρίου Ζήση, όπου τα σφυρίγματά του διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Η Ακαδημία των Σπορ σε έκτακτο σημερινό διοικητικό συμβούλιο θα πάρει τις αποφάσεις της για το μέλλον της στην Α2 Εθνική κατηγορία.Διαιτήτευσαν οι: Χαραλαμπίδης - Ζήσης.

Τα 5λεπτα: 3 - 3, 5 - 5 , 6 - 8 , 8 - 11 , 9 - 13 , 12-14 , 14 - 15, 16 - 16, , 18- 17, 21 - 20 , 24 - 22.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης, Γεωργίου 6, Παναγιωταρόπουλος 4, Ακριδόπουλος 1, Στραβομύτης  6, Τόμσον 1, Μαρκάτος, Σκαρλάτος, Κωνσταντάκης, Μπισκανάκης, Ζάγκας, Τόμοβιτς1, Βύρλος 1, Κολλύρης 2, Κωνσταντινίδης.