Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2018 face book twitter you tube

iek vergi

Βόλεϊ

Δαρείος: "Οι παίκτες μου έκαναν κατάθεση ψυχής"

Μια πολύτιμη νίκη πέτυχε η ομάδα βόλεϊ της Ολυμπιάδας η οποία αν και έχανε με 2-0, έκανε τη μεγάλη ανατροπή και νίκησε εντός έδρας με 3-2 (15-25, 23-25, 25-21, 25-20, 15-11) σετ την Καλαμάτα ’80 για την 6η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

• Κατηγορία Βόλεϊ
Περισσότερα

Ατυχή η ομάδα βολεϊ της Παναχαϊκής, νέα ήττα

Είχε που είχε την απουσία του Ηλία Πατρινού η ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής είχε και την ατυχία να χτυπήσει ο Διονύσης Μαμμάσης στο 1ο σετ και έτσι ήρθε μοιραία η εντός έδρας ήττα με 3-0 (25-16,25-16, 25-23) σετ από τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 6η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

Περισσότερα

Η ΠΓΕ με Απόλλωνα για την πρώτη νίκη

Με στόχο την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα θα αγωνιστεί σήμερα το μεσημέρι (16:00) η ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής, η οποία υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 6η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

Περισσότερα

Η ΕΑΠ πάλεψε αλλά ηττήθηκε από την Δραπετσώνα

Αν  και προηγήθηκε με 1-0  η ομάδα βολει της ΕΑΠ έχασε εκτός έδρας με 3-1 (23-25, 27-25, 25-14, 25-21) σετ από την Δραπετσώνα  για την 6η αγωνιστική της Α2 Εθνικής και έχασε την ευκαιρία να πάρει ένα βαθμό που θα τον βοηθούσε στη μάχη της παραμονής και έτσι παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία

Περισσότερα

Η Ολυμπιάδα νίκη με ανατροπή, πήρε βαθμολογική ανάσα

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα βολει της Ολυμπιάδας πέτυχε νίκη με ανατροπή και παρότι έχανε με 2-0, γύρισε το ματς και  επικράτησε με 3-2 (15-25, 123-25, 25-21, 25-20, 15-11) την Καλαμάτα 80 για την 6η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

Περισσότερα

Μονόδρομος η νίκη για Ολυμπιάδα και ΕΑΠ στην Α2 Εθνική βολεϊ

Δράση έχουμε σήμερα για τις δύο πατρινές ομάδες βόλεϊ που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής ανδρών, με την ΕΑΠ να παίζει εκτός έδρας με την Δραπετσώνα και την Ολυμπιάδα εντός έδρας με την Καλαμάτα ’80 για την 6η αγωνιστική και αμφότερες θέλουν μόνο νίκη για να πάρουν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Περισσότερα

Η γυναικεία ομάδα βολεϊ της ΠΓΕ επισκέψεις σε χορηγούς

Πριν λίγες μέρες ξεκίνησε το τοπικό πρωτάθλημα βόλεϊ της ΕΣΠΕΠ γυναικών και η ομάδα της Παναχαϊκής είναι το φαβορί για άνοδο στην Β΄ Εθνική, κάτι που φάνηκε από το 2Χ2 που έχει κάνει στο ξεκίνημα.

Περισσότερα

Η Ολυμπιάδα μόνο νίκη με Καλαμάτα ’80

Στην τελική ευθεία της προετοιμασίας της έχει μπει πλέον η ομάδα βόλεϊ της Ολυμπιάδας, η οποία το Σάββατο υποδέχεται την Καλαμάτα ’80 και θέλει πάση θυσία την νίκη για να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Περισσότερα

Η ΕΑΠ πάλεψε αλλά ηττήθηκε από τον Αιγιαλέων και αποκλείστηκε από το κύπελλο

Παρά την προσπάθεια της η ομάδα βολει της ΕΑΠ η οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-0 (25-21, 25-16, 25-23) σετ από τον ΑΟ Αιγιαλεων στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της α΄ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Περισσότερα

Διοίκηση ΕΑΠ: Κανένα πρόβλημα με Κορδό- Προσηλωμένη στο στόχο η ανδρική ομάδα βόλεϊ

Με αφορμή δημοσιεύματα για την ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ και υποτιθέμενα προβλήματα με τον προπονητή, Νικόλαο Κορδό, η Διοίκηση της ΕΑΠ, διευκρινίζει ότι: