Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019 face book twitter you tube

Πρεμιέρα με «καθαρή» νίκη για τις γυναίκες της ΕΑΠ και βήμα ανόδου

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση η γυναικεία ομάδα βολει της ΕΑΠ νίκησε εντός έδρας με 3-0 (25-11, 29-27, 28-26) σετ τον Ερμή Παμφίλων για την 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου και αύξησε τις πιθανότατες για ένα από τα τρία «εισητηρία» που δίνουν άνοδο στην Α2 Εθνική.

Κομβικά στη εξέλιξη του αγώνα η ψυχραιμία της Πατρινής ομάδας στο 2ο  και στο 3ο σετ όπου παρότι η φιλοξενούμενη ομάδα είχε 4 και 2 σετ μπολ αντίστοιχα όμως έκανε τη ανατροπή,  με σωστές επιλογές στην επίθεση και πολύ καλή εμφάνιση από τις Χαιρετάκη, Τσουλέα, Πελεκούδα, πήρε τα σετ και μαζί τους 3 βαθμούς της νίκης.

ΕΑΠ (Μητρόπουλος): Κατσή, Χαιρετάκη, Πελεκούδα, Καραμούτζου, Ελ. Καρνάτσου, Τσουλέα, λίμπερο η Ζήκου (Οικονόμου, Πέππα, Μακρή).

• Στο άλλο σημερινό παιχνίδι οι Αμπελόκηποι νίκησαν με 3-0 τη ΓΕ Ηρακλείου.