Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019 face book twitter you tube

Η Ολυμπιάδα ήττα στην Ερυθραία

Άργησε να μπει στο παιχνίδι η ομάδα βόλεϊ της Ολυμπιάδας η οποία το πλήρωσε, αφού έχασε εκτός έδρας με 3-1 (25-18, 25-16, 22-25, 25-19) σετ από τον Πανερυρθαϊκό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής και έτσι παραμένει χωρίς βαθμό.

Η πατρινή ομάδα δεν ήταν καλή στα δυο πρώτα σετ, όμως στη συνέχεια ανέβασε την απόδοσή της, ήταν καλύτερη σε υποδοχή και επίθεση με αποτέλεσμα στο τρίτο σετ να κάνει ένα σερί και να φτάσει στην κατάκτησή του μειώνοντας σε 1-2.Στο τέταρτο σετ έγινε μάχη, Πανερυθραϊκός και Ολυμπιάδα ήταν μαζί μέχρι το 18, όμως σε εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της Ολυμπιάδας και έτσι κατέκτησαν το σετ και μαζί τη νίκη.

ΔΑΡΕΙΟΣ: «ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ, ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ»

«Δυστυχώς αργήσαμε να μπούμε στο ματς, στα πρώτα σετ δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε, αλλά στη συνέχεια ήμασταν πιο ανταγωνιστικοί, όμως δεν καταφέραμε να πάρουμε κάτι θετικό», είπε ο προπονητής της Ολυμπιάδας Άκης Δαρείος και πρόσθεσε: «Πιστεύω πως παιχνίδι με παιχνίδι θα είμαστε καλύτεροι και κοιτάζουμε το επόμενο ματς».Να σημειωθεί πως την τελευταία στιγμή ακολούθησε την αποστολή και ο Στάθης Ντονάς ο οποίος μπήκε για 2-3 πόντους στο 4ο σετ, αφού ακόμα δεν είναι έτοιμος.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρείος): Φιλίππου, Πατρινός, Θ. Γεωργακόπουλος, Γιαννόπουλος, Γιαννούτσος, Τσιχλιάς, λίμπερο ο Ν. Γεωργακόπουλος (Αλιάι ως λίμπερο, Φερτάκης, Θεοδωράκης, Ντονάς).