Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018 face book twitter you tube

iek vergi

«Καθαρές» ήττες και για τις τρεις πατρινές ομάδες στην 5η αγωνιστική της Α2 Εθνικής βόλεϊ

ΤΟΥ ΠΡΟΚΟΠΗ Χ. ΚΟΓΚΟΥ

«Μαύρη» στροφή και για τις 3 πατρινές ομάδες βόλεϊ που αγωνίζονται στην Α2 Εθνική ήταν η 5η αγωνιστική, καθώς η Παναχαϊκή και η Ολυμπιάδα ηττήθηκαν με 3-0 από τους Νέους Βύρωνα και τον Πανιώνιο αντίστοιχα, ενώ η ΕΑΠ, αν και πήρε το πρώτο σετ, έχασε εντός έδρας με 3-1 (25-22, 16-25, 15-25, 13-25) σετ από την Κέρκη Σάμου, και έτσι όλες έχασαν έδαφος στη μάχη της παραμονής.

Ξεκινάμε από το παιχνίδι της ΕΑΠ, η οποία έπαιξε χωρίς τον τραυματία Κόζη, αφού ο Χρυσανθακόπουλος έσφιξε τα δόντια και αγωνίστηκε, με αποτέλεσμα η ομάδα να μπει δυνατά, να πάρει ένα προβάδισμα 5 πόντων (17-12) και με καλό μπλοκ να φτάσει στην κατάκτηση του σετ.Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, η Κέρκη με «όπλο» το σερβίς, αλλά και τις σωστές επιλογές στην επίθεση, πήρε σχετικά εύκολα τα 3 επόμενα σετ και μαζί τη νίκη αφήνοντας τους μελανόλευκους χωρίς νίκη για τρίτο συνεχόμενο ματς.

ΕΑΠ (Κορδός): Σωκράτους, Δρακόπουλος, Χρυσανθακόπουλος, Σαρακίνης, Δασκαλόπουλος, Γιαννούτσος (Καραγεώργος), λίμπερο ο Σύρος, Πετούσης, Κρούσσος, Γεράνιος, Σουλιώτης, Κουκουζέλης.

• Λίγος ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο της ΕΑΠ για να στηρίξει τους μελανόλευκους.• Χρέη εφόρου στο παιχνίδι έκανε ο πρόεδρος της ΕΑΠ Ανδρέας Πατούχας.